مقالات فروشگاه

خواص و ارزش غذایی برنج قهوه ای

خواص و ارزش غذایی برنج قهوه ای

برنج قهوه ای به بهبود عملکرد سیستم ایمنی، سیستم قلبی و عروقی، سیستم گوارش و سیستم مغزی و عصبی بدن کمک می کند. آنتی اکسیدان موجود در برنج قهوه ای از طیف بسیاری از بیماری ها مانند: کاهش فشار خون بالا، کاهش سطح کلسترول بد خون LDL، کاهش استرس و افسردگی و به بهبود اختلالات پوستی را کمک می کند. به دلیل بالا بودن فیبر و ارزش غذایی برنج قهوه ای نسبت به برنج سفید از انواع مختلف سرطان، چاقی،دیابت، اختلالات نوروژیک و بی خوابی بسیار مؤثر است.

برنج قهوه ای به نوعی از غلات گفته می شود که کاملاً تصفیه نشده است، که فقط طی یک فرآیند جداسازی شلتوک از برنج، فقط پوست بیرونی آن گرفته می شود، با توجه به این که برنج از چندین لایه تشکیل شده است که پس از جدا کردن لایه بیرونی آن، چیزی که به دست می آید را برنج قهوه ای می نامند.

فرق بین جوانه برنج قهوه ای با برنج قهوه ای چیست؟ جوانه برنج قهوه ای یکی از فرآورده های محبوب است که ارزش غذایی بالاتری نسبت به برنج قهوه ای است، که این ارزش غذایی بالا را مدیون گاما آمینو بوتیریک اسید یا گابا (GABA) است. برای بدست آوردن جوانه برنج قهوه ای، آن را باید به مدت چند ساعت در آب بخیسانیم تا شروع به جوانه زدن کند. این عمل و راه حل باعث می شود تا مقدار گابا و سطح پروتئین و آنزیم های خوب آن به بالاترین سطح خود برسد.وجود ال-لیزین، منیزیم، ویتامین E، نیاسین، ویتامین B6، تیامین و فیبر رژیمی در برنج قهوه ای باعث شده است؛ پس از مصرف برنج قهوه ای غذا بهتر جذب روده شود و از تحریک و ایجاد آلرژی مربوط به روده را جلوگیری کند.


1- کنترل دیابت: مصرف برنج قهوه ای برای افراد دیابتی و افراد دارای هیپرگلیسمی مفید است. این شاخص مربوط به گلیسمی پایین است. که در کاهش فشار انسولین و در نتیجه، کمک می کند سطح قند خون در بدن تثبیت شود.

2- غنی بودن از آنتی اکسیدان: برنج قهوه ای غنی از آنتی اکسیدان است، که می تواند از آسیب های ناشی، در صورت وجود رادیکال های آزاد در بدن جلوگیری و محافظت کند. همچنین این برنج از یک آنتی اکسیدان بسیار مهم به نام سوپر اکسید دیسموتاز برخوردار است (سوپراکسید یک محصول فرعی و ثانویهٔ متابولیسم اکسیژن در بدن است و اگر تحت کنترل نباشد، باعث ایجاد بروز انواع متفاوتی از آسیبهای سلولی میگردد.) که می تواند از سلول های آسیب دیده ناشی از اکسیداسیون برای تولید انرژی در بدن مورد استفاده قرار می گیرد مجافظت کند. در یک تحقیقی که توسط پزشکان مالزی انجام گرفته است مشخص شده است وجود این آنتی اکسیدان در برنج قهوه ای می تواند از ایجاد بیماری های قلبی و عروقی مانند سکته قلبی در بدن جلوگیری کند.

3- جلوگیری از چربی اطراف شکم و افزایش وزن با مصرف برنج قهوه ای: خوردن غذاهای مانند برنج سفید و نان سفید در بدن موجب افزایش سطح قند خون بلافاصله در بدن می شود. هنگامی که سطح قند خون در بدن بالا می رود انسولین از پانکراس ترشح می شود و وظیفه انسولین برداشتن گلوکز از جریان خون و انتقال آن به سلول ها و بافت ها جهت تولید انرژی یا ذخیره در بدن ارسال می شود، و این امر اگر بدن از تحرک کافی برای کاهش این ذخیره ها نداشته باشد، منجر به افزایش این ذخایر؛ و در نتیجه موجب چاقی می شود. مصرف برنج قهوه ای در کنترل وزن برای افرادی که از افزایش وزن خود نگران هستند نقش بسیار مهمی دارد. زیرا برنج قهوه ای با داشتن فیبر بالای که دارد، و هضم آن روند کندی را طی می کند که باعث سیری می شود و قند را به آرامی وارد خون می کند که این روند موجب می شود از افزایش چربی های دور شکم و ذخیره آن در سلول و بافت های دیگر کمتر شود، و تأثیر مثبتی بر کاهش وزن در بدن داشته باشد.

4- برنج قهوه ای از بروز بیماری آلزایمر جلوگیری می کند: طی یک تحقیقاتی در زمینه انواع غذاهای که می تواند از بروز بیماری آلزایمر جلوگیری کند، نشان داد که برنج قهوه ای از گاما آمینوبوتیریک اسید به فراوانی برخوردار است، که ترکیبات آن می تواند از یک آنزیم خطرناک به نام پرولیل اندوپپتیداز (prolyl endopeptidase) جلوگیری می کند.همچنین مهار این آنزیم در مغز می تواند از بیماری های مانند افسردگی ،اختلالات روانشناختی زوال عقل و فراموشی هم جلوگیری کند.

5- افزایش سلامت روان و کاهش استرس در زنان شیرده: در یک تحقیقاتی که در مجله تغذیه در اروپا منتشر شده است نشان داده است که مصرف برنج قهوه ای توسط زنان شیرده می تواند نتایج مثبتی در کاهش و مقاومت در برابر اختلالات عصبی مانند: افسردگی و بد خلقی که در طی این دوران می تواند به وجود بیاید را افزایش دهد. همچنین به زنان شیرده پیشنهاد کرده اند که در طی این دوران حتماً از برنج قهوه ای استفاده کنید. تا بتوانند کالری های مورد نیاز نوزادان خود را از طریق شیردهی تأمین کنند.


6- بهبود عملکرد دستگاه گوارش: یکی از موارد بسیار مهمی که در سلامت عملکرد روده بسیار مهم است فیبر غذایی است به همین خاطر در حفظ تندرستی مان باید دستگاه گوارش ما سالم و عملکرد خوبی برخوردار باشد. برنج قهوه ای نسبت به برنج سفید از فیبر بالایی برخوردار است و این امر باعث شده تا نقش مهمی در عملکرده و سلامتی روده ما داشته باشد. در طی یک تحقیقی که در مورد فیبر موجود در برنج سفید و قهوه ای انجام گرفته است نشان داد که برنج قهوه ای می تواند در جذب اسید و رطوبتی که منجر به ورم روده می شود را جلوگیری کند.

7- افزایش عملکرد و سلامتی قلب و عروق: برنج قهوه ای غنی از سلنیوم است که برای سلامتی و عکلکرد قلب بسار اهمیت دارد. همچنین برنج قهوه ای در کاهش انسداد شریان های خون بسیار کمک کننده است تا بتواند از تجمع چربی ها و اختلالات قلبی مانند فشار خون بالا و بیماری های عروقی که می تواند در کاهش عملکرد قلب اثر بگذارد جلوگیری کند.


8- مصرف برنج قهوه ای موجب بالا رفتن سطح کلسترول خوب خون بدن می شود: برنج قهوه ای یک گزینه بسیار عالی برای حفظ سطح کلسترل خوب خون بدن در برابر چربی های به صورت طبیعی وجود دارند، بسیار مفید است. وجود کلسترول خوب بدن (HDL) می تواد در حذف کلسترل بد خون LDL نقش مهی را بازی کند، کلسترل HDL در کاهش مواد بازیافتی که در کبد توسط کلسترل LDL ذخیره شده است، آن را به استفاده مجدد در بدن فراهم می کند.
نکته حائز اهمیت این است، که پایین بودن سطح کلسترل خوب بدن (HDL) می تواند یکی از عوامل پر خطر در بروز بیماری های قلبی و عروقی در بدن باشد.

9- مصرف برنج قهوه ای در کاهش سرطان بسیار مؤثر است: مصرف برنج قهوه ای به صورت قابل توجهی می تواند از بروز سرطان های مانند: سرطان روده بزرگ، سرطان خون و سرطان پستان در زنان جلوگیری کند. زیرا برنج قهوه ای از فیبر و آنتی اکسیدان بسیار بلایی برخوردار است که می تواند به سموم مضر سرطان موجود در بدن متصل شده و آن ها را از طریق روده دفع کند. به همین خاطر در طی یک تحقیقاتی که دانشمندان بر روی مصرف برنج قهوه ای در زمینه کاهش و جلوگیری آن از سرطان ها انجام داده اند نشان داد به دلیل وجود سبوس در برنج قهوه ای که شامل فنل های ضروری مانند تریسین، فرولیک اسید و کافئیت اسید است که در برنج سفید از این عناصر بسیار کم وجود دارد که این ترکیبات فنلی می تواند از تکثیر و رشد سلول های سرطانی روده بزرگ و سرطان پستان در زنان نقش با ارزشی داشته باشد.

10- بهبود عملکرد سیستم عصبی مغز: مصرف برنج قهوه ای در بهبود عملکرد صحیح مغز و سیستم عصبی بسیار مفید است.و به سوخت و ساز بدن در مغز سرعت می بخشد. به دلیل وجود ویتامین B و مواد معدنی ضروری مانند منگنز و منیزیم در برنج قهوه ای باعث شده است تا این دانه کوچک در رژیم غذایی از اهمیت بالایی برخوردار باشد. وجود منیزیم در برنج قهوه ای می تواند در کاهش فشار خون بالا و در نتیجه رفع سردرد های میگرنی مؤثر واقع بشود. همچنین از گرفتگی عضلات جلوگیری می کند، موجب کاهش خستگی می شود. از دیگر خواص منیزیم که می توان نام برد؛ منیزیم توسط کلسیم، حرکات اعصاب و عضلات را مدیریت می کند.

11-جوانه برنج قهوه ای در کاهش استرس بسیار مؤثر است: جوانه برنج قهوه ای حاوی ویژگی های ضد افسردگی و کمک به مبارزه با اختلالات مرتبط با اضطراب است. در یک تحقیقی که در مورد جوانه های برنج قهوه ای انجام گرفت مشخص شد برنج قهوه ای از آمینه اسیدهای ضروری مانند گلوتامین، گلیسیرین و گابا GABA برخوردار است که می تواند سیستم عصبی انتقال پیام های استرس زا را مهار وکنترل کند و در نتیجه باعث حفظ آرامش مغز خواهد شد.

12- درمان بی خوابی: مصرف برنج قهوه ای باعث بهبود و افزایش کیفیت خواب می شود. زیرا برنج قهوه ای حاوی هورمون طبیعی ملاتونین می باشد. در نتیجه مصرف برنج قهوه ای در رژیم غذایی می تواند به بهبود خواب شما کمک کند.

13- افزایش و بهبود ایمنی بدن: برنج قهوه ای با مقادیر قابل توجهی از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری مانند فنولیک ها برخوردار است که می تواند سیستم ایمنی بدن ما را بهبود ببخشد تا توانایی مبارزه با عفونت های که ممکن است در طول زمان به بدن ما آسیب برساند را افزایش دهد.

14- جلوگیری از بروز آرتریت و پوکی استخوان: مصرف برنج قهوه ای در حفظ و سلامتی استخوان ها بسیار مؤثر می باشد زیرا برنج قهوه ای منبع غنی از منیزیم می باشد که می تواند همراه کلسیم در حفظ ساختار فیزیکی استخوان ها نقش به سزایی داشته باشد.و از تخریب آن ها در صورت بروز بیماری آرتیرت و پوکی استخوان جلوگیری کند.

15- فرق بین برنج سفید و برنج قهوه ای

ارزش غذایی برنج سفید و برنج قهوه ای

برنج سفید

برنج قهوه ای

کالری

266

218

پروتئین (گرم)

5

4/5

کربوهیدرات (گرم)

58/6

45/8

فیبر (گرم)

0/5

3/5

چربی (گرم)

0/4

1/6

اسیدهای چرب غیراشباع (گرم)

0/1

0/6

کلسترول (میلی گرم)

0

0